2 Eylül 2013 Pazartesi
Bugün sizinle çok eğlenceli bir kelime oyunu paylaşıyoruz. Bu oyunda size verilen süre içinde cümleyi doğru kelime ile tamamlamanız gerekiyor.


NASIL OYNANACAK?

Çok kolay öncelikle seviyenizi seçin. Her seviyeyi defalarca oynayabilirsiniz çünkü sürekli farklı cümleler karşınıza geliyor. Ardından soruların yüklenmesini bekleyin. Size üst solda kalan süreniz gösteriliyor. Hemen yanında kalan soru sayısı bilgisi var. Her oyunda toplam 10 soru soruluyor. Eğer Definition'a tıklarsanız, bu buton size bulmanız gereken kelimenin İngilizce karşılığını / anlamını verir ancak sürenizden alır. Soruyu cevapladıktan sonra Definition'a tıklayabilirsiniz. Her hangi bir puan kaybınız olmaz.


TELAFUZ GELİŞTİRMEK İÇİN DE HARİKA BİR OYUN!

Cevabı bildikten sonra hemen altta Listen butonu görünecek. Buraya istediğiniz kadar tıklayıp cümleyi dinleyebilirsiniz.

Oyun bittikten sonra yaptığınız skorları bizimle de paylaşın :)


8 yorum:

 1. advanced seviyede skorum 113185 :) hepsi doğru ama süreyi daha iyi kullansaydım skorum daha yüksek olurdu :) güzel bir uygulama,gün içinde oynayacağım ara ara, çünkü bulmaca çözmek gibi eğlenceli ve süreli olması da sizi biraz strese sokuyor, en güzel yanı sesli telafuz olması. paylaştığınız için teşekkürler. Ayşegül

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tebrikler Ayşegül Hanım, gayet başarılısınız; şimdi kendi skorunuzu geçmeye çalışın :)

   Sil
 2. peculiar sıfatı beni çok zorladı ama tutturdum anlamını bilmiyordum weird and strange demekmiş. skorum medium seviyede 110654.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni öğrendiğiniz sıfatı burada paylaşmanız harika. Yorumunuzu okuyan kişilerin de dikkatini çekecek ve sayenizde bilmeyenler peculiar'ın anlamını öğrenecek. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sil
 3. Yaptıgınız faydalı işlerden dolayı sizlere çok teşekkür ederiz emeğinize saglık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. İngilizce gelişiminize bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek bizleri çok mutlu ediyor.

   Sil

Popüler Yayınlar

Ara

Telif

Blogda yayınlanan tüm yazıların içeriği özgün olup telif haklarının tamamı Marmara Dil Merkezi'ne aittir.

Marmara Dil Merkezi. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Popüler Yayınlar

İletişim

Fotoğrafım
İSTANBUL, Turkey
Adres : Oğuzhan Cad. No :27/5 Fındıkzade, İstanbul Telefon : 0212 635 45 52 www.marmaradilmerkezi.com info@marmaradilmerkezi.com

Eğitim Sistemimiz

Eğitim sistemimizle çok iddialıyız. Size sunulabilecek en iyi eğitim planını en kısa sürede hazırlıyor ve sizi sonuca ulaştırıyoruz. Şimdiye dek öğrenmeninizin önüne geçen herşeyden kurtulacaksınız. Bizimle tanışmadan farkımızı anlayamazsınız. Kesin öğrenci memnuniyetini sağlayarak her zaman sizin yanınızda duruyor, hayat boyu yabancı dil koçluğunuzu üstleniyorsuz.
Bu sistem "tektir", sadece sizin üstünüze göre dikilen özel bir tasarım kıyafet gibi düşünebilirsiniz. Eşi yoktur. Gereksiz bilgilerle sizin zamanınız ve paranız boşa harcanmaz.
Yabancı dil ancak konuşulan şekli ile öğrenilirse değerlidir. Örneğin "Dün alışverişe gittin mi?" sorusunun cevabını kaçımız "Evet dün alışverişe gittim" şeklinde verir? Günlük hayattaki pratik cevap, "Evet gittim" ya da "Hayır, gitmedim" şeklindedir. Önemli olan dili pratikte kullanıldığı gibi benimsemek ve öğrenmektir. Siz yabancı dili yabancı arkadaşlarınız ile konuşmak için öğreniyorsunuz o halde gerçek konuşulan şekli ile öğrenmelisiniz.

Biz Çok Farklıyız

Şimdiye dek çalıştığınız renksiz, alıştırmalarla dolu sıkıcı dilbilgisi kitaplarınıza da artık ihtiyacınız yok!
Çalışma kitaplarındaki boşlukları doldurarak dilbilgisi öğrenemezsiniz. Tamamen “siz” merkezli olan derslerimizde dilbilgisini yazarak değil, konuşarak öğreneceksiniz.
Yetişkinlere özel hazırlanmış tüm derslerimiz ilgi çekici resimlerle zenginleştirilmiş sunumlar şeklinde hazırlanmış olup, öğrencilerimizin derse olan dikkatlerini en üst düzeyde tutmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu görsellik sizleri hem derse bağlayacak hem de sıkılmadan yapacağınız tekrarlar ile yabancı dil öğrenme sürecinizi eğlenceli bir hale sokacaktır.
Dilbilgisini öğrenme nedeniniz nedir? Temelde konuşabilmek için dilbilgisine ihiyacımız vardır. "Ben geldim.", "Yarın tatile gideceğim.", "İstanbul, İzmir'den daha kalabalıktır." ve bunlar gibi cümleleri kurmak için dilbilgisine ihtiyacımız var. Kısacası kendimizi doğru bir şekilde ifade edebilmek için dilbilgisi öğreniriz.Kitaplardaki boşlukları doldurarak İNGİLİZCE ÖĞRENEMEZSİNİZ. KONUŞMAK ZORUNDASINIZ! DİLBİLGİSİNİ DE KONUŞARAK ÖĞRENMEK ZORUNDASINIZ.
Çok hızlı sonuç alacaksınız. Bunun için beklemenize gerek yok! İlk dersten itibaren farkı kendiniz hissedeceksiniz. Yabancı bir dilde kendinizi ifade edemedikçe öğrendiklerinizin bir anlamı yoktur, bu nedenle derslerimiz öğrencilerimizin daha ilk günden konuşmalarını sağlamak amacıyla titizlikle KİŞİYE/ GRUBA ÖZEL hazırlanmaktadır.

Eğitim Demosu

Bir saatlik ücretsiz eğitim demomuz için bize ulaşın.
Eğitim demosu alanında uzman Formasyon sahibi öğretmenlerimizce yapılmakta olup size istemimiz ayrıntılı olarak anlatılmakta ve size özel çözüm yöntemleri ve çalışma planı oluşturulmaktadır.
Eğitim demosu için randevu alınması zorunludur. Randevu almak için bize 0212 635 45 52 numaralı telefonumuzdan ya da info@marmaradilmerkezi.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Firma eğitimlerinde eğitim demosu ilgili firmada yapılmaktadır, bireysel eğitim başvuruları yapanlar eğitim demosu için merkezimize gelmektedirler.

Arşiv